Smartwatch HAMA – Fit Watch 5910, 3,3cm (GPS, Waterproof, Heart rate, Calories), Black

5,650.00 ден

Видео преглед:

ДОБИЈ БЕСПЛАТНА ДОСТАВА! Дополни ја кошничката, ти недостасуваат само уште 1,500.00 ден.
Паметен часовник, фитнес тракер или часовник за трчање – со „Fit Watch 5910“, вие сте секогаш ажурирани и имате мотивациски тренер кој ќе ве подигне на ново ниво на фитнес. Трчање, предење, фитнес или јога – ајде да се движиме!

 • Сакате точно да знаете: прикажете ја вашата точна маршрута додека трчате, возите велосипед или пешачите со интегрираниот GPS – не е потребен паметен телефон
 • Не пропуштајте порака никогаш повеќе: известувања преку аларм за вибрации и приказ со преглед на пораки за WhatsApp, Facebook, SMS, повици, е-пошта и многу повеќе
 • Без разлика дали на дожд или на базен: класата за заштита IP68 значи дека водоотпорниот фитнес тракер е погоден за сите активности во и на вода
 • Поминете како на паметен телефон: лесен за корисникот, 1,3″ LCD екран со целосен допир во боја за брз преглед на сите функции
 • Џогирање, пливање или јога: изберете од 14 видови спорт и добијте анализа врз основа на вашиот избор
 • Внимавајте на вашиот пулс 24 часа на ден: континуирано мерење на срцевиот ритам дури и за време на периоди на одмор и спиење
 • Слатки соништа или превртување мисли во вашата глава: со функцијата за анализа на спиење, знајте точно како се поделени фазите на длабок сон, сон и будност.
 • Со звук, сè работи подобро: Контролирајте ја музиката од паметниот телефон преку фитнес часовникот, на пр. Старт/Стоп, следната песна и претходна песна
 • Секоја капка пот се брои: фитнес часовникот автоматски открива кога вежбате долго време и го снима ова директно по потврдата
 • Ова е апликација на која можете да се потпрете: „Hama FIT Pro“ е тестирана за обезбедување квалитет и секоја функција е опширно проверена во Германија
 • Нема повеќе каучи: потсетникот за вежбање ве турка до нови врвни изведби по претходно поставеното време
 • Дневна цел од 10.000 чекори: користејќи го бројачот на чекори, прецизно следете колку чекори преземате во еден ден
 • Спортско дневна калориска рамнотежа: на екранот погледнете колку калории сте согориле вкупно и кога сте согориле најмногу калории
 • 6-дневно време на работа – едно полнење на батеријата: снимајте до 6 дена активности со само едно полнење на батеријата и бидете подготвени за следниот предизвик по само 1,5 часа полнење