Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња: 100 приказни за извонредни жени

790.00 ден

Оригинален наслов на книгата : Good night stories for Rebel Girls: 100 Tales of Extraordinary Women
ИСБН : 978-608-259-098-1
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 224
Димензии : 178×241
Корица : тврда
ДОБИЈ БЕСПЛАТНА ДОСТАВА! Дополни ја кошничката, ти недостасуваат само уште 1,500.00 ден.

На залиха