2,490.00 ден

Ранец ERGONOMIC 31x18x45cm

Материал Полиестер
Дoлжина [mm] 280
Широчина [mm] 200
Височина [mm] 410
Тип Детски
Возраст [год] 8-11
ДОБИЈ БЕСПЛАТНА ДОСТАВА! Дополни ја кошничката, ти недостасуваат само уште 1,500.00 ден.

На залиха

Бренд: pulse

Дали на вашето дете му треба анатомски, удобен и исклучително силен ранец? Решението е ранецот PULSE ANATOMIC Violet Kitty!

Ранецот PULSE ANATOMIC Violet Kitty има анатомска конструкција, зајакната во областите кои генерално се подложени на поголемо оптоварување. Покриен е со заштитен слој против мокрење и има рефлективен материјал од предната страна и од двете страни. Ранецот доаѓа со капак за дожд. Бојата тешко избледува и не гребе, што го класифицира PULSE ANATOMIC Violet Kitty како ранец со највисок квалитет!

Карактеристики кои ја зајакнуваат неговата издржливост:

 • Материјалот што дише ви овозможува проток на воздух помеѓу него и грбот, што го намалува потењето.
 • Заоблените ремени од банана обезбедуваат поголема удобност и подобра распределба на тежината.
 • Ранецот има 1 главна преграда; 2 предни и 2 странични џебови.
 • Предните џебови дизајнирани за носење додатоци може да ја заменат употребата на паричник или организатор за складирање пари, лични предмети и друго.
 • Двојните мрежести странични џебови се флексибилни и издржливи и можат да сместат шишиња со различни големини.
 • Моделот има предни горни и долни ремени за поголема стабилност.
 • Ранецот има метални патенти кои речиси е невозможно да се скршат.
 • Висококвалитетните флексибилни јапонски NIFCO токи и патентите SBS обезбедуваат долготрајна секојдневна употреба (тестиран со над 10.000 отворање и затворање на ранци).
 • Ранецот има гумени дно што ја одржува формата на чантата и спречува лесно пробивање кога внатре се ставаат тетратки, пенкала или други остри предмети со тврд повез.
 • Волуменот на ранецот е 22 l.
 • Дизајнот е дизајниран со вкус за да ги задоволи потребите на корисниците и да се усогласи со трендовите на пазарот во однос на конструкцијата, додатоците и опсегот на бои. Ранецот PULSE ANATOMIC е направен од контролирани материјали кои не содржат ПВЦ и ги задоволуваат стандардите за квалитет. Сите материјали за производство се водоотпорни, имаат полиуретанска обвивка и не се ранливи на атмосферски влијанија. Ранецот е пофлексибилен и поцврст од кој било стандарден ранец!