Школски ранец Deform Future

2,120.00 ден

Панда, гепард, ракун, маче, лисица, мрзливец – животните се најдобри придружници на човекот

Со вакви крзнени придружници, кои со нетрпение ја чекаат следната училишна авантура, секој ден станува подобар. Пастел, ткаенина од нане, смешни животни и сиви детали се рецептот за совршен ранец за прваче, а неговата големина беше прилагодена на децата кои ја започнуваат својата училишна авантура. BackUP ранец има -со прилагодлива висина на ременот

тристепен систем за носење, благодарение на кој ранецот може да се прилагоди на висина

3 прегради – 2 странични џебови за шишиња со вода

џеб на предниот патент, идеален за ситници – во првата преграда има џебови за складирање на лаптоп и таблет – во предниот дел има мрежест џеб со патент, држач за клучеви, прегради за пенкала, лична карта и поголем џеб за марамчиња, антибактериска течност или гуми за џвакање

ергономски, вкочанет грб профилиран со пена за дишење

прилагодливи, меки, профилирани ремени за рамо

прилагодлив ремен за градната коска

црна дното изработено од армирана ткаенина – гумени стапала на дното – армирана рачка за носење и дополнителна рачка за закачување на ранец br / – рефлектори на предната страна и на ремените на рамо

големина 39x27x20 cm

 

ДОБИЈ БЕСПЛАТНА ДОСТАВА! Дополни ја кошничката, ти недостасуваат само уште 1,500.00 ден.

На залиха