Транспорт / Меморија – Друштвена игра со 36 сликички

90.00 ден

  • Правила на македонски
  • Времетраење:  15 мин
  • Вoзраст: 3+
ДОБИЈ БЕСПЛАТНА ДОСТАВА! Дополни ја кошничката, ти недостасуваат само уште 1,500.00 ден.

На залиха

ШИФРА: TMK2735 Категории: ,

Најмалку е потребен еден играч кој може да ја игра играта самостојно. Нема граница колку дополнителни играчи може да играат.

Играта е составена од 36 картонски картички. Секој играч се обидува да најде две исти картички и да запамети каде се идентичните картички за да успее да направи пар од истите…