Школски ранец

2,120.00 ден

Дали има некој што не сака слатки? Меки како облак, шарени во пастелни бои на роза, виолетова и тиркизна и нежни сиви и тиркизни додатоци го прават најслаткиот ранец за девојче. Само гледајќи го, можете да сонувате за вкусни бонбони, тврди бонбони и други слатки. Овој ранец сигурно ќе ви донесе слатки моменти на училиште. BackUP ранецот има – систем со прилагодување на висината на заградите

тристепен систем за носење, благодарение на кој ранецот може да се прилагоди на висина

3 прегради

2 странични џебови за шишиња со вода

џеб на предниот патент, идеален за ситници

во првата преграда има џебови за чување лаптоп и таблет

во предниот дел има мрежест џеб со патент, држач за клучеви, прегради за пенкала, лична карта и поголем џеб за марамчиња, антибактериска течност или гуми за џвакање

ергономски, вкочанет грб профилиран со пена за дишење

прилагодливи, меки, профилирани ремени за рамо

прилагодлив ремен за градната коска

црно долен дел изработени од армирана ткаенина

гумени стапала на дното, го штитат дното на ранецот и прават ранецот да стои стабилно на земја и да не се превртува

армирана рачка за носење и дополнителна рачка за закачување на ранецот

рефлектори на предната страна и на ремените на рамо

големина 39x27x20

ДОБИЈ БЕСПЛАТНА ДОСТАВА! Дополни ја кошничката, ти недостасуваат само уште 1,500.00 ден.

На залиха