Школски ранец Backup Deform

2,120.00 ден

Пријателските лемури со црно-бело опаш скокаат на ткаенината, предизвикувајќи насмевка на вашето лице и додавајќи енергија. Не е ни чудо што во друштво на пастелен омбре од виолетови и тиркизни бои создаваат толку шармантен состав. Ваквото весело друштво во комбинација со мала големина прилагодена на големината на детето, создава совршен ранец за прваче. BackUP ранец има – многу расте со мене систем со прилагодлива висина на ременот

тристепен систем за носење, благодарение на кој ранецот може да се прилагоди на висина

– 3 прегради – 2 странични џебови за шишиња со вода  – џеб на предниот патент, идеален за ситници

– во првата преграда има џебови за складирање на лаптоп и таблет – во предниот дел има мрежест џеб со патент, држач за клучеви, прегради за пенкала, лична карта и поголем џеб за марамчиња, антибактериска течност или гуми за џвакање

ергономски, вкочанет грб профилиран со пена за дишење

прилагодливи, меки, профилирани ремени за рамо

прилагодлив ремен за градната коска

црна дното изработено од армирана ткаенина

гумени стапала на дното, го заштитува дното на ранецот и прави ранецот да стои стабилно на земја и да не се превртува

армирана рачка за носење и дополнителна рачка за закачување на ранец

рефлектори на предната страна и на ремените на рамо

големина 39x27x20 cm

ДОБИЈ БЕСПЛАТНА ДОСТАВА! Дополни ја кошничката, ти недостасуваат само уште 1,500.00 ден.

На залиха